Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya özellikle güçlü yapısı ve her alanda kullanmaya uygun özellikleri sayesinde yaygın şekilde kullanılan bir boya türü olmuştur. Sıvı halde yer alan reçine içine farklı ajanlar eklenerek epoksi boya elde edilir. Barit, titan, renk pigmentleri ve yüzeye uygun ajanlar epoksi boyanın önemli özellikler kazanmasında etkilidir. Epoksi boyalar içerdikleri reçine etkisiyle zemine kolay şekilde yapışır ve kuvvetli bir yapı meydana getirir. Sürme ve kaplama olmak üzere iki farklı şekilde epoksi boya üretimi yapılır.

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya pek çok yapıda kullanılması yanında tasarım aracı olarak sıklıkla yararlanılır. Epoksi boyanın taşıdığı özellikler nedeniyle zeminler üzerinde, eşyalarda ve ev dekorasyon detaylarında epoksi boya sıklıkla kullanılır. Epoksi boyanın en önemli özellikleri kolay uygulanabilir olması, kısa sürelerde şekillendirilebilmesi, kolayca yapıştırılması ve güçlü zemin özellikleri sunmasıdır.

Epoksi boya zeminlerde ve kullanılan eşyalar üzerinde uzun yıllar sorunsuz biçimde kullanılabilir bir özelliktedir. Özellikle zeminler üzerinde kullanımı işletmelerin ve kişilerin maliyetlerini düşürmektedir. İstenilen renk seçenekleri ve farklı tasarım detayları ile uygulanması nedeniyle özellikle zemin kaplama işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Epoksi boya solventsiz yapısı nedeniyle de uygulandığı alanlarda sağlık açısından bir risk oluşturmaz.

Epoksi Boya Kullanım Alanları Nelerdir?

Epoksi boya kolay uygulanabilme ve şık dekorasyon detayları oluşturmada taşıdığı özellikler nedeniyle pek çok alanda ve kurumda sıklıkla kullanılır. Epoksi boya zemin kaplamaların daha ekonomik bir şekilde yapılmasına fırsat verir. Özellikle toplu olarak bulunulan pek çok farklı alanda epoksi boya kullanımı söz konusudur. Özellikle okul, hastane, spor salonu, labaratuvarlar ve otoparklar sıklıkla epoksi boya kullanılan alanlardır. Bu alanlarda epoksi boya kullanıldığında kolay temizlenme özellikleri de zemine eklenmektedir. Özelikle işletme ve kurumların farklı renklerde zemin tasarımları istemesi nedeniyle epoksi boya uygulaması da oldukça yaygındır.

Epoksi Boya Fiyatları Ne Kadar?

Epoksi boya kullanımı özelikle işletmelerin ilk tercihleri arasındadır. İşletmeler öncelikli olarak firmalarla iletişime geçerek oluşturmak istedikleri zeminler hakkında bilgi vererek uygun özellikteki epoksi boyanın edinilmesini sağlamalıdır. Pek çok zemin kaplama firması ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Uygulanacak olan alanın detaylarına ve genişliğine göre epoksi boya fiyatları değişiklik gösterecektir.

Özellikle okul ve hastane gibi alanlarda farklı dekorasyonlar içeren zeminler için farklı özellik ve yoğunluklarda epoksi boyalardan yararlanılır. Bu alanlarda özel olarak boya üretimi ve uygulaması yapılması fiyatları artırabilir. Uygulanacak olan alanın M2 özellikleri ile kullanılacak olan boya miktarı değişecektir. Epoksi boyanın fiyatları ile ilgili alışveriş siteleri üzerinden araştırma yapabileceğiniz gibi zemin kaplama firmaları üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.