Mineflo zemin kaplama

Mineflo Zemin Kaplama Nedir?

Mineflo zemin kaplama hasar görmüş zemine estetik bir görünüm kazandırmak veya görüntüsünü değiştirmek için uygulanan bir yer döşeme çeşididir. Bina, ofis, işyeri ve evlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Kolayca temizlenmesi ,ortama şık bir hava katması ve her bütçeye uygun olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Suya dayanıklı olması ise; özellikle nemli ve rutubet alan yerlerde kullanıldığında koku veya çürüme yapmaz. Bu sebeple hijyenik bir ortam sunar. Döşemesi de oldukça kolaydır.

Döşenecek düz zeminin ölçüsü alındıktan sonra, zemin döşemeye uygun yapıştırıcılar kullanılarak hazırlanır. Oldukça kısa süren çalışma sonrasında kullanıma hazır hale gelmektedir.

Genellikle ahşap görünümlü olmasının yanı sıra farklı renkleri ve desenleri mevcuttur.

 Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Mineflo zemin kaplama doğru uygulandığında uzun ömürlü olur. Uygulaması basittir ancak dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

Döşeme esnasında dikkat edilmesi gereken ilk nokta zeminin pürüzsüz olup olmadığıdır. Pürüzlü, eğik bir zeminde kaplama yapılması mümkün değildir. Yüzeyin çeşitli inşaat malzemeleriyle(şap, çimento) uygun hale getirilmesinin ardından çalışmaya başlanabilir.

Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise döşeme esnasında yer ile mineflo arasında hava boşluğu kalmamasıdır. İleri zamanlara doğru; hava boşluğundan kaynaklı kötü koku, çürüme, görüntüde bozukluk meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşmaması için işinde iyi kişilerle çalışmak doğru seçim olacaktır.

  İşlem bittikten sonra ise , kesici ve delici aletler ile temasından kaçınılmalıdır. Sandalye, koltuk, dolap gibi eşyaların sürüklenmesi de zarar verebilir.

Neden Mineflo Zemin Kaplama Tercih Edilmeli?

Mineflo; tercih edilmesi için çok fazla sebebi bünyesinde barındıran bir zemin kaplama çeşididir. Bu sebepler arasında;

  • Hijyenik olması
  • Bakteri, kir ve toz tutmaması
  • Temizliğinin pratik olması
  • Rutubet ve nemden etkilenmemesi

Sayılabilir. Bu özelliklerin yanı sıra sıcak renkler ile ortama canlılık katması da ofis, işyeri gibi ortamlarda çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Mineflo Zemin Kaplama Fiyatları

Ülkemizde ekonominin değişmesi sebebiyle fiyatlarda da değişiklik olmaktadır. Fiyatı pek çok zemin kaplama malzemesine göre uygun olan mineflo  ,şuan metresi 45 tl’ den satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.