Ofisler de Neden Lvt Kullanılmalıdır ?

Ofislerde Neden LVT Kullanılmalıdır?

Ofis ortamları için LVT zemin kaplamaları geniş renk seçenekleri, çarpıcı ve gerçekçi desenleri ile gittikçe ön plana çıkmaktadır. LVT kaplamalar, lux vinil karo olarak adlandırılır ve zeminlerde gerçekçi zeminler kadar etkili şekilde kullanılır. Ofislerde klasik olarak kullanılmakta olan halılar, ses yalıtımı dışında üstün faydalar sağlamaz. Bununla birlikte LVT zemin kaplama çeşitleri sayesinde ofis ortamları çok daha farklı özelliklerle donatılabilir.

LVT Zemin Kaplamaları Hangi Özellikleri ile Öne Çıkıyor?

LVT kaplamalar yenilikçi özellikleriyle daha estetik ve klasik zeminlere göre daha çok ergonomiktir. Ahşap, mermer ve taş gibi zeminler yapımından maliyetine, temizliğinden zarar görmesine kadar pek çok noktada LVT zemin kaplamaları özelliklerine göre arka planda yer almaktadır. Bu zeminler çok katmanlı, esnek ve daha ekonomik özelliktedir.

Aynı zamanda gerçek zemin özelliklerine yakın tasarımlar elde edildiğinden özellikle ofis ortamları için oldukça idealdir. İnsan trafiğinin yoğun olduğu ofis gibi işletmelerde LVT kaplamalar oldukça fonksiyoneldir.

Ofis Ortamlarında Neden LVT Zeminler Kullanılmalıdır?

Ofis ortamlarında geleneksel zeminler kullanıldığında en çok karşılaşılan problemler arasında ofis sandalyelerinin kayması, zeminin çabuk kirlenmesi, gürültünün fazlalığı, zeminin çabuk ıslanması ve çabuk yıpranma gibi durumlar söz konusudur. Ancak ofislerde LVT zemin kaplamaları kullanımı ile bu ve benzeri problemlerin minimum seviyede kalacağı kesindir. LVT kaplamalar ofislerde ilk olarak ses yalıtımı için gereklidir. Sesin ve gürültünün çalışanları rahatsız etmemesi adına halı ve benzeri ürünlerle aynı etkide bulunur. LVT zeminler aynı zamanda içerisinde kullanılan çok katmanlı yapısı sayesinde su geçirmez özelliktedir. Leke tutmaz yapısıyla da kolaylıkla temizlenir ve iz bırakmaz.

LVT kaplamalar dayanıklı özellikleri nedeniyle de ofis ortamlarındaki trafikten minimum düzeyde etkilenir. Tekerlekli evrak arabaları, sandalyeler ya da insan yoğunluğundan kaynaklanan durumlarda esnek yapısı nedeniyle darbelere karşı iyi bir koruyucudur. Özellikle sıklıkla yaşanan yürüme ve topuk sesleri için ofislerde LVT zemin kaplamaları kullanımı oldukça etkili olmaktadır.

Ofislerde kullanılabilecek renk ve desen seçenekleri ile birlikte de tasarım detayları için de LVT tercih edilebilir. Ofislere bu özellikleriyle fayda sağlayacak olan LVT kaplamalar, m2 fiyatları açısından geleneksel zeminlere göre oldukça faydalıdır. Ekonomik, estetik, güçlü ve ergonomik özellikleriyle ofis ortamları için LVT zemin kaplamaları kullanımı gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.