Spor Salonu Pvc Çeşitleri

Spor Salonu PVC Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PVC zemin kaplama çeşitleri, heterojen ve homojen olan döşemelerdir. Homojen olmayan zemin kaplamaları kaydırmaz niteliğe sahiptir. Homojen PVC zemin kaplamaları her yerde aynı özelliklere sahiptir. Aşınma direnci oldukça yüksek özelliktedir. Bu sebeple kalabalık yerlerde tercih edilmektedir. Diğer bir özellik ise kaydırmadır. Bu özelliğinden dolayı spor salonu PVC zemin kaplama olarak da kullanılmaktadır. PVC yer döşemelerinin renk ve desen paleti de oldukça geniştir. Bu nedenle uygulama yapacağınız mekana uygun renk ve deseni rahatlıkla seçebilirsiniz.

Spor Salonlarında Neden PVC Kaplamalar Tercih Edilir?

PVC döşemeler son dönemde pek çok alanın temel malzemesi haline gelmiştir. Bunun birçok nedeni bulunur. Çünkü PVC birçok yönden uygun özelliklere sahiptir. En önemli özelliklerden biri, anti bakteriyel özelliğe sahip olma durumudur. Başka bir deyişle, yüzeyde veya rejenerasyonda canlı bir organizma yoktur. Bu nedenle kolay bir biçimde temizlenmeleri sağlanır. Bu nedenle, pek çok alan özellikleri içinde kolayca kullanılabilir.

Başka bir özellik, anti-statik özelliklere sahip olmasıdır. İnsan vücudunda bile, elektrik bulunabilir. Bazı güçlü hassas cihazlar statik elektrik ve hatta bozulmadan etkilenebilir. Bu nedenle fabrika, laboratuvar gibi elektrikli ekipmanların yoğunlaştığı yerlerde PVC zemin kaplama kullanılmaktadır. PVC zemin kaplaması bu özellikleri ile spor salonu PVC zemin kaplama olarak kullanılmaktadır.

Spor Salonu PVC Çeşitleri Nelerdir?

Kapalı spor salonu içinde en çok spor salonu PVC zemin kaplama çeşitleri tercih edilmektedir. Bu zemin özellikleri ülkemizde daha çok basketbol sahası olarak kullanılmaktadır. Diğer birçok oyun alanı için de uygundur. Ayrıca tenis kortları, voleybol sahaları, hentbol sahaları, çok amaçlı sahalar ve futbol sahaları için çok uygun ve popüler bir zemin kaplamasıdır.

Oyun alanı çizgileri beyaz renklere boyanarak oluşturulmuştur. Tercih edilen oyun şekline göre çizgiler belirlenerek çizilir. Bir saha üzerinde birbirinden farklı renkler kullanılabilir. İstekler doğrultusunda ahşap desen özelliğinde spor pvc zemin olarak kullanılabilir Örneğin, bir tenis kortunun üzerinde mavi renk iç mekanlarda kullanılırken, yeşil renk dış mekanlarda kullanılabilir. Bu rengin kullanılması sayesinde özellikle çok amaçlı alanlarda birbirinden farklı sporları aynı anda yapmak için avantaj oluşturur.

Çok yönlülüğü, rengi ve kaymaz yapısı ile kapalı spor salonlarında popülerdir. Ahşap gren uygulaması ağırlıklı olarak kapalı spor salonlarında uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.