Zemin Döşeme Fiyatları

Zemin Döşeme Malzemesi Çeşitleri Ve Fiyatları

Günümüzde teknolojinin ve bilimsel çalışmaların gelişmesiyle birlikte, birçok farklı türde zemin döşeme malzemeleri üretiliyor. Yeni üretilen zemin döşeme ürünleri kullanım alanlarına ve üretildikleri malzemeye bağlı olarak bizlere yüksek düzeyde konfor, kalite ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Zemin döşeme malzemeleri arasında seçim yaparken dikkat etmemiz gereken nokta ise kullanacağımız mekandır. Biz burada zemin döşeme malzemelerini iç ve dış mekan olarak iki gurup halinde inceleyeceğiz.

İç Mekan Zemin Döşeme Malzemeleri

  • Seramik zemin kaplama

Seramik son yıllarda zemin döşeme malzemeleri arasında öne çıkan ürünlerdendir. Zemin kaplamanın yanı sıra duvar için kullanıma da olanak sağlayan seramik kolay temizlenmesi ve şık görüntüsüyle gelecek yıllarda da modasını yitirmeyecek ürünlerdendir. Fiyat anlamında da kalitesine bağlı olarak 400 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

  • Laminat parke

Laminat parkeler birçok ev ve iş yerlerinde var olan ve önümüzdeki yıllarda da varlığını sürdürecek ürünlerdendir. Laminat parke en çok tercih edilen zemin kaplama malzemelerindendir. Bunun nedeni de fiyatı ve yüksek ısı yalıtımına elverişli olmasıdır. Fiyat anlamında da kalitesine bağlı olarak metre karesi 100 TL ile 250 TL arsında değişmektedir.

  • Masif parke

     Masif parkelerin laminat parkelerden farkı, masif ağaç olmasıdır. Laminat parkeler ahşap tozundan yapılırken masif parkeler ahşabın kendisinden imal edilmektedir. Uzun ömürlü oluşu ve istendiği zaman ahşap boyalarıyla renginin değiştirilebilme nedeniyle en çok tercih edilen zemin döşeme malzemelerindendir. Fiyat anlamında da ahşap kalitesine bağlı olarak metre karesi 700 TL ile 2000 TL arsında değişmektedir.

  • Marküteri laminat parke

Kullanım alanı olarak daha çok ofislerde tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise eşsiz güzellikteki desenleri ve malzeme kalitesidir. Genelde ceviz ağacından üretilen marküteri zemin döşeme malzemesinin fiyatı kalitesine bağlı olarak 400TL ile 4000 TL arasında değişmektedir.

  • Doğal taş döşeme

Zemin döşeme malzemeleri arasındaki vazgeçilmezlerden olan doğal taş döşemeler; Mermer, traverten ve french pattern’dir. En çok tercih edilen bu üç zemin döşeme malzemesi şık görüntüleri ile ön plana çıkmaktadır. Mermer malzemenin fiyatı, boyutuna ve kalitesine göre değişmesiyle birlikte 450 TL ile 1000 TL arasındadır. Traverten zemin kaplama malzemesinin fiyatı da 550 TL ile 700 TL arasındadır. Daha çok dış mekan zemin döşemesinde görülen ancak iç mekanda da kullanılan french pattern’in fiyatı da boyutuna ve kalitesine bağlı olarak 450 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

Dış mekan zemin döşeme malzemeleri

  • Ahşap deck

Binaların dış kaplamasında, veranda zeminlerinde, iç mekan dekorasyonunda, hatta havuz kenarlarında bile kullanılan ve oldukça sağlam olan ahşap lambri zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Fiyat anlamında da kalitesine bağlı olarak 900 TL ile 4500 TL arasında değişmektedir.

  • Çim halı

     Zemin döşeme malzemeleri arasındaki uygulaması en kolay olan malzeme çim halıdır. Bahçede, balkonda ya da verandalarda kullanılan çim halılar dekoratif olarak kullanılmaktadır. Fiyat anlamında da 90 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.